2012 Freightliner FLD120SD Alternator
10+ In Stock
Condition: New
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Required Per Vehicle: 1
Fits: 2012 Freightliner FLD120SD
Vehicle Fitment Notes:
Delco 28SI IR/IF 12V 200A CW WO/ Pulley Detroit Diesel Series 60
In Stock
Condition: New
Required Per Vehicle: 1
Vehicle Fitment Notes:
Delco 24SI Quad Pad Mount IR/IF 12V 145A CW WO/ Pulley Detroit Diesel Series 60
In Stock
Delco 24SI HP IR/IF 12V 160A CW WO/ Pulley Detroit Diesel Series 60
Limited Stock
Detroit Diesel Series 60 Leece Neville IR/EF 12V 270A CW WO/ Pulley
Limited Stock
Detroit Diesel Series 60 Make sure wiring can handle additional Amperage output.
Detroit Diesel Series 60 Prestolite IR/EF 12V 220A CW WO/ Pulley
Delco 36SI HP Quad Pad Mount IR/EF 12V 170A BI WO/ Pulley Detroit Diesel Series 60
Detroit Diesel Series 60 Leece Neville PAD MOUNT IR/EF 12V 160A BI
Ships: in 3-4 Business Days
Pick-Up: in 3-4 Business Days
Pick-Up: in 3-4 Business Days
Delco 22SI IR/EF 12V 150A CW WO/ Pulley Detroit Diesel Series 60
Ships: in 3-4 Business Days
Detroit Diesel Series 60 Motorola IR/EF 12V 160A CW WO/ Pulley