1972 GMC P25/P2500 Van Flywheel Shim
1972 GMC P25/P2500 Van Flywheel Shim ATP GS8 image 1 of 1
rating star iconrating star iconrating star iconrating star iconrating star icon
Limited Stock
Condition: New
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Required Per Vehicle: 1
Made in USA
Fits: 1972 GMC P25/P2500 Van
Equipped With:
Engine Base: 4.1L 4097cc 250ci L6 (3.88x3.53; 98.4x89.7);
Vehicle Fitment Notes:
Width: 0.050" Outer Diameter: 3.75" Inner Diameter: 2.0625"
1972 GMC P25/P2500 Van Flywheel Shim ATP GS10 image 1 of 1
Out of Stock
Condition: New
Required Per Vehicle: 1
Made in USA
Fits: 1972 GMC P25/P2500 Van
Equipped With:
Vehicle Fitment Notes:
Width: 0.025"
Out of Stock
Fits: 1972 GMC P25/P2500 Van
Engine Base: 5.7L 350ci V8 (4.00x3.48; 101.6x88.5);
Width: 0.025"
1972 GMC P25/P2500 Van Flywheel Shim ATP GS15 image 1 of 1
Fits: 1972 GMC P25/P2500 Van
Engine Base: 4.8L 292ci L6;
Width: 0.025"
1972 GMC P25/P2500 Van Flywheel Shim ATP GS3 image 1 of 1
Fits: 1972 GMC P25/P2500 Van
Width: 0.089"
Fits: 1972 GMC P25/P2500 Van
Width: 0.089"
1972 GMC P25/P2500 Van Flywheel Shim ATP GS4 image 1 of 1
Fits: 1972 GMC P25/P2500 Van
Width: 0.050" Outer Diameter: 4.50" Inner Diameter: 2.50"
Fits: 1972 GMC P25/P2500 Van
Engine Base: 4.8L 292ci L6;
Fits: 1972 GMC P25/P2500 Van