1973 GMC K15/K1500 Pickup Leaf Spring Bushing
1973 GMC K15/K1500 Pickup Leaf Spring Bushing Front Forward Mevotech MS504205 image 1 of 1
rating star iconrating star iconrating star iconrating star iconrating half star icon
Limited Stock
Condition: New
Ships: Today, May. 14th
Pick-Up: Available Immediately
Front Forward
Required Per Vehicle: 2
Made in USA
Fits: All 1973 GMC K15/K1500 Pickup
1973 GMC K15/K1500 Pickup Leaf Spring Bushing Rear Forward Mevotech MS504206 image 1 of 1
In Stock
Condition: New
Ships: Today, May. 14th
Pick-Up: Ready in 2-4 Hours (Order before 3:00 PM)
Rear Forward
Required Per Vehicle: 2
Fits: 1973 GMC K15/K1500 Pickup
Vehicle Fitment Notes:
0.57in Inside Diameter x 1.50in Outside Diameter 2.99in Length
1973 GMC K15/K1500 Pickup Leaf Spring Bushing Rear Forward Mevotech GS504206 image 1 of 1
rating star iconrating star iconrating star iconrating half star iconrating empty star icon
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Rear Forward
Vehicle Fitment Notes: