TYC 610680 A/C Condenser Fan Assembly
TYC A/C Condenser Fan Assembly
$98.72
Call For Availability
(Discontinued)
Brand: TYC
Stock #: 610680
Condition: New
UPC: 00762405231907
Weight: 5.83 lbs (2.65 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
All TYC manufacturing facilities and distribution centers are TS14969/ISO9001:2008 certified.
TYC automotive products are designed to meet or exceed your expectations; from purchasing quality raw materials through design and engineering to production and delivery, and through (most importantly) customer-oriented after sales service.
TYC products are backed by uncompromising quality, and a commitment to improve and exceed our customers' expectations; that's the TYC promise.
TYC's commitment to quality and efficiency enables us to achieve production capacities well above average; while maintaining a low defective rate. The combination of these creates a product that is highly regarded by discerning, quality-conscious customers.
Show more...
| Connector Quantity | 1 |
| Connector Type | Female |
| Package Contents | Condenser Fan Assembly |
| Configuration | A/C Condenser Fan Assembly |
| Fan Type | Single |
| Shroud Included | Yes |
| Shroud Material | Metal |
| Connector Terminal Quantity | 3 |
| Other Side | 600350 |
| Fan Blade Material | PP+GF |
| UPC | 00762405231907 |
| Origin Country: | TW |
| Weight: | 5.83 lbs (2.65 kg) |
| Package Length: | 12.8" (32.6 cm) |
| Package Width: | 3.8" (9.8 cm) |
| Package Height: | 17.8" (45.1 cm) |