TYC 610670 A/C Condenser Fan Assembly
TYC A/C Condenser Fan Assembly
$89.19
Call For Availability
(Discontinued)
Brand: TYC
Stock #: 610670
Condition: New
UPC: 00762405231983
Weight: 9.91 lbs (4.51 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
All TYC manufacturing facilities and distribution centers are TS14969/ISO9001:2008 certified.
TYC automotive products are designed to meet or exceed your expectations; from purchasing quality raw materials through design and engineering to production and delivery, and through (most importantly) customer-oriented after sales service.
TYC products are backed by uncompromising quality, and a commitment to improve and exceed our customers' expectations; that's the TYC promise.
TYC's commitment to quality and efficiency enables us to achieve production capacities well above average; while maintaining a low defective rate. The combination of these creates a product that is highly regarded by discerning, quality-conscious customers.
Show more...
| Connector Quantity | 1 |
| Connector Type | Male |
| Package Contents | Condenser Fan Assembly |
| Configuration | A/C Condenser Fan Assembly |
| Fan Type | Single |
| Shroud Included | Yes |
| Shroud Material | PA+GF |
| Connector Terminal Quantity | 2 |
| Fan Blade Material | PA+GF |
| UPC | 00762405231983 |
| Origin Country: | TW |
| Weight: | 9.91 lbs (4.51 kg) |
| Package Length: | 15.5" (39.4 cm) |
| Package Width: | 3.3" (8.5 cm) |
| Package Height: | 18.5" (47 cm) |