TYC 3017-G A/C Condenser
OES A/C Condenser
$162.78
Call For Availability
Brand: TYC
Stock #: 3017G
Condition: New
Made in Korea
UPC: 762405212395
Weight: 9.51 lbs (4.32 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
All TYC manufacturing facilities and distribution centers are TS14969/ISO9001:2008 certified.
TYC automotive products are designed to meet or exceed your expectations; from purchasing quality raw materials through design and engineering to production and delivery, and through (most importantly) customer-oriented after sales service.
TYC products are backed by uncompromising quality, and a commitment to improve and exceed our customers' expectations; that's the TYC promise.
TYC's commitment to quality and efficiency enables us to achieve production capacities well above average; while maintaining a low defective rate. The combination of these creates a product that is highly regarded by discerning, quality-conscious customers.
Show more...
| Configuration | Parallel Flow Condenser (PFC) |
| Inlet Size | Block Fitting |
| Core Size | 24 7/16" x 12 3/4" x 3/4" |
| Outlet Size | Block Fitting |
| UPC | 762405212395 |
| Origin Country: | KR |
| Weight: | 9.51 lbs (4.32 kg) |
| Package Length: | 34.1" (86.7 cm) |
| Package Width: | 18.3" (46.4 cm) |
| Package Height: | 7.3" (18.4 cm) |