Fram CG20 Fuel Filter
FRAM, CG20, Fuel Filter
$8.12
$5.48
Out of Stock
(Obsolete)
Brand: Fram
Stock #: CG20
Condition: New
UPC: 009100350282
Weight: 0.13 lbs (0.06 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
Buyer fitment guide only intended as reference. Please use catalogue search by vehicle to ensure proper fitment.
- Kem GF471A
- Cenex G471
- Hastings LF301
- Mighty M39D
- ACDelco PF2139
- BMW 11 42 7 833 769
- Cenex CO834
- Citgo Petroleum P834
- Deutsch D652
- Cenex CO834 G471
- Holley 62R-124A
- ACDelco GF157
- Autowize AG805
- Avatar GF-543
- Award AGF-111-5
- Hastings GF6A
- Nelson MG-20
- Sierra 18-7862
- Award AGF-1115
- Purolator P1115
- Wix 33271
- Purolator F21115
- ACDelco GF173
- ACDelco GF62
- ACDelco GF62C
- ACDelco GF62P
- Autopro 5271
- Baldwin PF827
- Cobra FDF543
- Coopers AZF056
- Deutsch FF425
- Donaldson FFP550214
- Donaldson P550214
- Fleetguard FF114
- Fleetguard FF5674
- General Motors 5650030
- General Motors 5650658
- General Motors 5650961
- General Motors 5651879
- General Motors 854568
- General Motors 854569
- Gonher GG20
- Hyster 8297372
- Hyster 97372
- International Harvester (IHC) 170349C1
- International Harvester (IHC) 405501C1
- Kem GF160
- Kralinator G94A
- Luberfiner G6
- Luberfiner LG6
- NAPA ProSelect Filters 23271
- Parts Plus G6
- Parts Master 73271
- Quaker State QSCG20
- Trust G6
- Unocal 76 UF157
- Valu-test 4155
- Valu-test V5271
- Volvo 841162
- Warner G6
- LPM 13503271
- Sierra 18-7861
- Chrysler 1858554
- Chrysler 1858555
- Chrysler 2202783
- Brockway 221176
- Chrysler 2240546
- Chrysler 2406441
- Chrysler 2463552
- Sears 26281
- Carter 30-141
- Carter 30-141A
- Kuss 31060502
- NAPA 3271
- NAPA 3271BP
- Wix 33271MP
- Caterpillar 3I-1157
- Caterpillar 3K-5491
- Caterpillar 3K-5498
- Cruisemaster 406
- International Harvester (IHC) 531546R1
- Volvo 834717
- Volvo 841162-1
- Volvo 841809
- CARQUEST 86271
- Big A 95271
- Hyster 97373
- Ford B6T-9365-A
- Ford B6T-9365-C
- Ford B7Q-9155-A
- Ford C4AZ-9365-A
- Ford C4AZ-9365-B
- Ford C5AE-9176-A
- Casite CG1115
- Dynalife CNG-2
- Dynalife CNG-20
- Ford E6UZ-9155-A
- Ford ECT-9155-A
- Ford ECT-9176-A
- Flag F-20
- P&D F-508
- Quaker State F21115
- Shell F21115
- Autopar FE44
- Filko FF-5
- Atlas FF-5
- Fleetrite FFR-8114
- Motorcraft FG-1
- Barad FG-1
- Motorcraft FG-1A
- Rol-Pak FG-20-FUEL
- General Motors FG1
- Tecalemit FP-9371
- Niehoff FS-310
- Master Parts G-6
- Sunoco G-7
- Champ G6
- Cenex G6
- Grand Prix G6
- Gulf GF-406
- Gonher GG20M
- Mopar L-214
- Lee LG-111-5
- Lee LG-6
- Donaldson P550384
- Air Refiner PF-114
- WGB S-140-CP
- United Engine Life U5F
- Group 7 VG111-5
- WALMI WG-20
- Sierra 187862
- Caterpillar 3I1157
- Caterpillar 3K5491
- Caterpillar 3K5498
- Ford B6T9365A
- Ford B6T9365C
- Ford B7Q9155A
- Ford C4AZ9365A
- Ford C4AZ9365B
- Ford C5AE9176A
- Dynalife CNG2
- Dynalife CNG20
- Ford ECT9155A
- Ford ECT9176A
- P&D F508
- Filko FF5
- Fleetrite FFR8114
- Barad FG1
- Motorcraft FG1A
- Tecalemit FP9371
- Master Parts G6
- Sunoco G7
- Mopar L214
- Air Refiner PF114
- WGB S140CP
- Group 7 VG1115
| Bottom Inside Diameter | Closed |
| Filter Type | Cartridge |
| Fuel Type | Gasoline |
| Gasket Inside Diameter | 2.441 |
| Gasket Outside Diameter | 2.756 |
| Gasket Thickness | 0.118 |
| Gasket Type | Cover |
| Housing Color | NA |
| Outside Diameter | 2.075 |
| Top Inside Diameter | 0.421 |
| UPC | 009100350282 |
| Origin Country: | CN |
| Weight: | 0.13 lbs (0.06 kg) |
| Package Length: | 2.7" (6.8 cm) |
| Package Width: | 2.7" (6.8 cm) |
| Package Height: | 3.8" (9.6 cm) |
1 Year Warranty