| Package Contents | 1 Heater Hose Assembly |
| Mounting Bracket Included | Non |
| Mounting Bracket Included | No |
| Mounting Bracket Included | No |
| Outside Diameter | 0.99 In |
| Outside Diameter | 0.99 In |
| Inside Diameter | 0.615 In. |
| Inside Diameter | 0.615 In. |
| Inside Diameter | 0.615 in |
| Length | 34 in |
| Length | 34 in |
| Length | 34 in |
| Angle | 175 deg |
| Angle | 175 deg |
| Heat Shield Included | No |
| Heat Shield Included | No |
| Heat Shield Included | Non |
| Working Pressure | 50 |
| Hose Material | TerpolÃmero de etileno propileno (EPDM) |
| Hose Material | Ethylene Propylene Terpolymer (EPDM) |
| End 1 Attachment Type | Abrazadera |
| End 1 Attachment Type | Clamp |
| End 2 Attachment Type | Clamp |
| End 2 Attachment Type | Abrazadera |
| End 1 Type | Abrazadera |
| End 1 Type | Clamp |
| End 2 Type | Abrazadera |
| End 2 Type | Clamp |
| Coolant Hose Heat Shield Included | SÃ |
| Coolant Hose Heat Shield Included | Oui |
| Coolant Hose Heat Shield Included | Yes |
| Hose End (1) Outside Diameter (In) | 0.99 In |
| Hose End (2) Outside Diameter (In) | 0.99 In |
| Coolant Hose Type | 1 ensamble de manguera del calentador |
| Coolant Hose Type | 1 Heater Hose Assembly |
| End 3 Attachment Type | Clamp |
| Hose End (3) Outside Diameter (In) | 0.99 In |
| Thermostatically Controlled | No |
| Thermostatically Controlled | No |
| Thermostatically Controlled | Non |
| Hose Attachment End 1 | Clamp |
| Hose Attachment End 2 | Clamp |
| Hose Overall Length (In) | 34 in |
| Hose Overall Length (In) | 34 in |
| Protective Sleeve Included | No |
| Protective Sleeve Included | No |
| Protective Sleeve Included | Non |
| Bending Radius | 1.25 In |
| Bending Radius | 1.25in |
| Bending Radius | 1.25 In |
| Hose End (4) Outside Diameter (In) | 0.99 In |
| Hose End (4) Inside Diameter (In) | 0.615 in |
| Hose End (4) Inside Diameter (In) | 0.615 In. |
| End 4 Attachment Type | Clamp |
| Hose Outside Diameter | 0.99 In |
| Hose Outside Diameter | 0.99 In |
| Modular | No |
| Modular | Non |
| Modular | No |
| Modular Components Included | Non |
| Modular Components Included | No |
| Arm Length | 34 |
| Contenidos del paquete | 1 ensamble de manguera del calentador |
| Extremo de fijación 1 de la manguera | Abrazadera |
| Extremo de fijación 2 de la manguera | Abrazadera |
| Diámetro exterior del extremo de la manguera (1) (in) | 0.99 In |
| Diámetro exterior del extremo de la manguera (2) (in) | 0.99 In |
| Diámetro exterior del extremo de la manguera (3) (in) | 0.99 In |
| Tipo de fijación del extremo 3 | Abrazadera |
| Longitud total de la manguera (in) | 34 in |
| Componentes modulares incluidos | No |
| Diámetro exterior (in) del extremo de la manguera (4) | 0.99 In |
| Diámetro interior (in) del extremo de la manguera (4) | 0.615 In. |
| Tipo de fijación del extremo 4 | Abrazadera |
| UPC | 194883356245 |
| Origin Country: | CN |
| Weight: | 1.59 lbs (0.73 kg) |
| Package Length: | 3.9" (10 cm) |
| Package Width: | 11.8" (30 cm) |
| Package Height: | 35.4" (90 cm) |