Baldwin V415B Engine Oil Filter
Vac-Cel By-Pass Lube Sock
$76.88
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: V415B
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440004979
Weight: 3.48 lbs (1.58 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 18 |
| Height (mm) | 457.2 |
| Fits | Bowser-Briggs, Commercial, Hilco, Winslow Housings |
| Inside Diameter 1 | 2.40625 |
| Inside Diameter 1 (mm) | 61.1 |
| Outside Diameter 1 | 6 3/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 157.2 |
| UPC | 00791440004979 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 3.48 lbs (1.58 kg) |
| Package Length: | 6.2" (15.7 cm) |
| Package Width: | 6.2" (15.7 cm) |
| Package Height: | 18.1" (46 cm) |