Baldwin T303M Engine Oil Filter
B-P Lube w/Mason Jar Screw Neck
$32.55
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: T303M
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440003675
Weight: 1.21 lbs (0.55 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 6 13/32 |
| Height (mm) | 162.7 |
| Fits | Allis Chalmers Engines; Joy Compressors; Oliver Equipment |
| Outside Diameter 1 | 3 7/8 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 98.4 |
| Furnished Gasket | [1] Included |
| Replaces | Allis Chalmers 8009129; Joy 202317; Oliver 100929ASA |
| Thread | 2 3/4 |
| Per Inch | 4 |
| UPC | 00791440003675 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.21 lbs (0.55 kg) |
| Package Length: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Width: | 3.8" (9.7 cm) |
| Package Height: | 7.2" (18.3 cm) |