Baldwin RS5783 Air Filter
Radial Seal Conical-Shaped Inner Air Element
$38.58
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: RS5783
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440094680
Weight: 0.86 lbs (0.39 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 13.6875 |
| Height (mm) | 347.7 |
| Fits | John Deere Excavators, Loaders; New Holland Excavators |
| Inside Diameter 1 | 4 3/16 |
| Inside Diameter 1 (mm) | 106.4 |
| Outside Diameter 1 | 3 3/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 81 |
| Remark 2 | One End |
| Replaces | John Deere AT332909 |
| Outside Diameter 2 | 4.96875 |
| Outside Diameter 2 (mm) | 126.2 |
| Remark 1 | to |
| Fits Inside | {RS5782} |
| UPC | 00791440094680 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 0.86 lbs (0.39 kg) |
| Package Length: | 5.8" (14.7 cm) |
| Package Width: | 5.9" (15 cm) |
| Package Height: | 15.4" (39.1 cm) |