Baldwin RS5747 Air Filter
RADIAL SEAL OUTER AIR ELEMENT
$49.58
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: RS5747
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440093386
Weight: 1.81 lbs (0.82 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 10 1/16 |
| Height (mm) | 255.6 |
| Fits | Bobcat Loaders |
| Inside Diameter 1 | 3 9/16 |
| Inside Diameter 1 (mm) | 90.5 |
| Outside Diameter 1 | 6.25 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 158.8 |
| Remark 2 | One End |
| Replaces | Bobcat 7008043 |
| Use With | {RS5748} |
| UPC | 00791440093386 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.81 lbs (0.82 kg) |
| Package Length: | 6.9" (17.5 cm) |
| Package Width: | 7" (17.8 cm) |
| Package Height: | 10.8" (27.4 cm) |