Baldwin RS5741 Air Filter
RADIAL SEAL OUTER AIR ELEMENT
$44.41
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: RS5741
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440093324
Weight: 2.21 lbs (1 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 12 1/16 |
| Height (mm) | 306.4 |
| Fits | Bobcat Loaders |
| Inside Diameter 1 | 3 9/16 |
| Inside Diameter 1 (mm) | 90.5 |
| Outside Diameter 1 | 6.125 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 155.6 |
| Remark 2 | One End |
| Replaces | Bobcat 6698057 |
| Use With | {RS5742} |
| UPC | 00791440093324 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 2.21 lbs (1 kg) |
| Package Length: | 7.1" (18 cm) |
| Package Width: | 6.9" (17.5 cm) |
| Package Height: | 13" (33 cm) |