Baldwin RS5641 Air Filter
RADIAL SEAL AIR ELEMENT
$60.13
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: RS5641
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440091009
Weight: 2.36 lbs (1.07 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 13.65625 |
| Height (mm) | 346.9 |
| Fits | Power Prime DV150i Pump with Perkins 1104C Engine |
| Inside Diameter 1 | 3.53125 |
| Inside Diameter 1 (mm) | 89.7 |
| Outside Diameter 1 | 6.40625 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 162.7 |
| Remark 2 | One End |
| Replaces | FG Wilson 915671; J.C. Bamford 32110086; Perkins 26510380 |
| Use With | {RS4679} |
| UPC | 00791440091009 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 2.36 lbs (1.07 kg) |
| Package Length: | 7.4" (18.8 cm) |
| Package Width: | 7.3" (18.5 cm) |
| Package Height: | 14.8" (37.6 cm) |