Baldwin RS5544 Air Filter
Radial Seal Inner Air Element
$38.59
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: RS5544
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440089747
Weight: 0.51 lbs (0.23 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 12 7/32 |
| Height (mm) | 310.4 |
| Fits | Manitou MLT523, MLT523A, MT523 Telescopic Handlers |
| Inside Diameter 1 | 2.46875 |
| Inside Diameter 1 (mm) | 62.7 |
| Outside Diameter 1 | 3 5/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 84.1 |
| Remark 2 | One End |
| Replaces | Manitou 227960 |
| Fits Inside | {RS5543} |
| UPC | 00791440089747 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 0.51 lbs (0.23 kg) |
| Package Length: | 4" (10.2 cm) |
| Package Width: | 4" (10.2 cm) |
| Package Height: | 13.9" (35.3 cm) |