Baldwin RS5543 Air Filter
RADIAL SEAL OUTER AIR ELEMENT
$52.91
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: RS5543
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440089730
Weight: 1.7 lbs (0.78 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 12.59375 |
| Height (mm) | 319.9 |
| Fits | Manitou MLT523, MLT523A, MT523 Telescopic Handlers |
| Inside Diameter 1 | 3 3/16 |
| Inside Diameter 1 (mm) | 81 |
| Outside Diameter 1 | 5.40625 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 137.3 |
| Remark 2 | One End |
| Replaces | Manitou 227959 |
| Use With | {RS5544} |
| UPC | 00791440089730 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.7 lbs (0.78 kg) |
| Package Length: | 5.9" (15 cm) |
| Package Width: | 5.8" (14.7 cm) |
| Package Height: | 15.2" (38.6 cm) |