Baldwin BF7571 Fuel Filter
FUEL SPIN-ON
$43.97
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF7571
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440041295
Weight: 3.41 lbs (1.55 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 10.75 |
| Height (mm) | 273.1 |
| Fits | Fuel Dispensing Pumps |
| Outside Diameter 1 | 5 1/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 128.6 |
| Furnished Gasket | {G369-B} |
| Replaces | Cim-Tek 700-19, 800-10 |
| Optional Gasket | {G286-C}, {G369-V}, {G447} |
| Thread | 1.5 |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440041295 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 3.41 lbs (1.55 kg) |
| Package Length: | 5.7" (14.5 cm) |
| Package Width: | 5.7" (14.5 cm) |
| Package Height: | 12.4" (31.5 cm) |