Baldwin BF7544 Fuel Filter
FUEL SPIN-ON
$25.52
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: BF7544
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440037960
Weight: 0.71 lbs (0.33 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 4 3/32 |
| Height (mm) | 104 |
| Fits | Hino Engines; Kobelco Loaders |
| Outside Diameter 1 | 3 1/32 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 77 |
| Replaces | Hino 23401-1381 |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | M20 x 1.5 |
| UPC | 00791440037960 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 0.71 lbs (0.33 kg) |
| Package Length: | 2.8" (7.1 cm) |
| Package Width: | 2.9" (7.4 cm) |
| Package Height: | 4.1" (10.4 cm) |