Baldwin BF7541 Fuel Filter
FUEL SPIN-ON
$23.32
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: BF7541
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440037984
Weight: 0.91 lbs (0.42 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 3.25 |
| Height (mm) | 82.6 |
| Fits | Kobelco, MDI/Yutani Equipment |
| Outside Diameter 1 | 3.6875 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 93.7 |
| Replaces | Kobelco 2451U309-2 |
| Integral Gasket | [1] Attached |
| Thread | 4-Mar |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440037984 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 0.91 lbs (0.42 kg) |
| Package Length: | 4" (10.2 cm) |
| Package Width: | 4" (10.2 cm) |
| Package Height: | 4.5" (11.4 cm) |