Baldwin BF7538 Fuel Filter
FUEL SPIN-ON
$21.56
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF7538
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440028852
Weight: 1.09 lbs (0.5 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 4.375 |
| Height (mm) | 111.1 |
| Fits | Caterpillar Equipment |
| Outside Diameter 1 | 3.6875 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 93.7 |
| Replaces | Caterpillar 5I7951 |
| Contains | Integral Post Seal |
| Integral Gasket | [1] Attached |
| Thread | M20 x 1.5 |
| UPC | 00791440028852 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.09 lbs (0.5 kg) |
| Package Length: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Width: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Height: | 4.3" (10.9 cm) |