Baldwin BF7532 Fuel Water Separator Filter
FWS Spin-on with Threaded Port
$33.93
Limited Stock
Special Order - Additional charges calculated at Checkout
Ships: in 3-4 Business Days
Pick-Up: in 3-4 Business Days
Brand: Baldwin
Stock #: BF7532
Condition: New
UPC: 00791440046559
Weight: 1.51 lbs (0.69 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5 7/16 |
| Notes | Inside-Out Flow Direction |
| Height (mm) | 138.1 |
| Fits | Nissan Trucks |
| Outside Diameter 1 | 3 9/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 90.5 |
| Furnished Gasket | [1] Included |
| Replaces | Nissan 16403-05E01, 16403-59E00, 16405-05E01 |
| Contains | Port Thread: M36 x 1.5 |
| Integral Gasket | {G381-A} |
| Thread | 4-Mar |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440046559 |
| Origin Country: | CN |
| Weight: | 1.51 lbs (0.69 kg) |
| Package Length: | 3.8" (9.7 cm) |
| Package Width: | 3.9" (9.9 cm) |
| Package Height: | 5.9" (15 cm) |