Baldwin BF7519 Fuel Filter
Stainless Screen In-Line Fuel Filter
$36.38
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF7519
Condition: New
UPC: 00791440028760
Weight: 0.38 lbs (0.18 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Length | 3.53125 |
| Length (mm) | 89.7 |
| Inlet | 5/8/2024 |
| Outlet | 5/8/2024 |
| Fits | Case-International, John Deere Tractors |
| Outside Diameter 1 | 1.90625 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 48.4 |
| Replaces | Case A184963; John Deere AR103220 |
| Contains | [2] Rubber Seals;[2] Brass Fittings |
| UPC | 00791440028760 |
| Origin Country: | TW |
| Weight: | 0.38 lbs (0.18 kg) |
| Package Length: | 3.1" (7.9 cm) |
| Package Width: | 3.2" (8.1 cm) |
| Package Height: | 5.2" (13.2 cm) |