Baldwin BF591 Fuel Filter
SECONDARY FUEL SPIN-ON
$19.24
10+ In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF591
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440006874
Weight: 1.46 lbs (0.67 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 7 3/16 |
| Notes | CAUTION: Furnished O-Ring must be installed on post for seal. |
| Height (mm) | 182.6 |
| O-Ring | {ES24-B} |
| Fits | Case, Drott Equipment |
| Outside Diameter 1 | 3.6875 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 93.7 |
| Replaces | Case A77220 |
| Contains | Integral Post Seal |
| Integral Gasket | {G401} |
| Thread | 15/16 |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440006874 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.46 lbs (0.67 kg) |
| Package Length: | 3.9" (9.9 cm) |
| Package Width: | 3.9" (9.9 cm) |
| Package Height: | 7.3" (18.4 cm) |