Baldwin BF46242 Fuel Filter
In-Line Fuel Filter
$33.23
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF46242
Condition: New
UPC: 00791440116535
Weight: 0.2 lbs (0.1 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Length | 2 23/32 |
| Length (mm) | 69.1 |
| Inlet | 16-May |
| Outlet | 1/8 PT |
| Fits | Onan RV Generators |
| Outside Diameter 1 | 1 5/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 33.5 |
| Replaces | Cummins 149234101; Onan 1492341 |
| UPC | 00791440116535 |
| Origin Country: | TW |
| Weight: | 0.2 lbs (0.1 kg) |
| Package Length: | 3.2" (8.1 cm) |
| Package Width: | 3.2" (8.1 cm) |
| Package Height: | 5.3" (13.5 cm) |