Baldwin BF46230 Fuel Filter
FUEL SPIN-ON
$76.37
Call For Availability
Brand: Baldwin
Stock #: BF46230
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440115880
Weight: 1.96 lbs (0.89 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 8 7/32 |
| Height (mm) | 209 |
| Attached Gasket | [1] Included |
| Fits | Volkswagen 26.260E Trucks |
| Outside Diameter 1 | 2.8125 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 71.4 |
| Replaces | VAG (Volkswagen/Audi Group) 2R0127177E; Volvo 20841523 |
| Thread | 1 |
| Per Inch | 12 |
| UPC | 00791440115880 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.96 lbs (0.89 kg) |
| Package Length: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Width: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Height: | 8" (20.3 cm) |