Baldwin BF46228 Fuel Filter
FUEL SPIN-ON
$25.97
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF46228
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440115736
Weight: 0.75 lbs (0.34 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 4 3/32 |
| Height (mm) | 104 |
| Attached Gasket | [1] Included |
| Fits | Kubota SVL75-2, SVL75-2C, SVL95-2S, SVL95-2SC Loaders |
| Outside Diameter 1 | 3 1/32 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 77 |
| Replaces | Kubota HHV0051640, V063151640 |
| Thread | 4-Mar |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440115736 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 0.75 lbs (0.34 kg) |
| Package Length: | 3.1" (7.9 cm) |
| Package Width: | 3.1" (7.9 cm) |
| Package Height: | 4.8" (12.2 cm) |