Baldwin BF46207 Fuel Filter
In-Line Fuel Filter
Call for Pricing
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: BF46207
Condition: New
UPC: 00791440112735
Weight: 0.48 lbs (0.22 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Length | 4 15/16 |
| Length (mm) | 125.4 |
| Notes | OBSOLETE. Availability LImited to Dealer Stock. |
| Inlet | 5/16/2022 |
| Fits | 1997-2004 Mitsubishi Montero Sport |
| Outside Diameter 1 | 2 9/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 65.1 |
| Furnished Gasket | [3] Washers |
| Replaces | "Mitsubishi MR239580; Wix 33580, 33905" |
| UPC | 00791440112735 |
| Origin Country: | IL |
| Weight: | 0.48 lbs (0.22 kg) |
| Package Length: | 2.7" (6.9 cm) |
| Package Width: | 2.7" (6.9 cm) |
| Package Height: | 7" (17.8 cm) |