Baldwin BF46206 Fuel Filter
In-Line Fuel Filter
Call for Pricing
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: BF46206
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440113978
Weight: 0.89 lbs (0.4 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Length | 5 3/16 |
| Length (mm) | 131.8 |
| Notes | OBSOLETE. Availability LImited to Dealer Stock. |
| Fits | 1993-97 Toyota Land Cruiser; 1996-97 Lexus LX450 |
| Outside Diameter 1 | 2 13/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 71.4 |
| Furnished Gasket | [4] Washers |
| Replaces | Toyota 23300-69045; Wix 33563 |
| UPC | 00791440113978 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 0.89 lbs (0.4 kg) |
| Package Length: | 4.1" (10.4 cm) |
| Package Width: | 4.1" (10.4 cm) |
| Package Height: | 7.4" (18.8 cm) |