Baldwin BF46199 Fuel Filter
In-Line Fuel Filter with Drain
Call for Pricing
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: BF46199
Condition: New
UPC: 00791440115033
Weight: 0.9 lbs (0.41 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Length | 6 3/32 |
| Length (mm) | 154.8 |
| Notes | OBSOLETE. Availability LImited to Dealer Stock. |
| Fits | 1986-88 Volkswagen Automotive with 1.6L Diesel Engine |
| Outside Diameter 1 | 3 7/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 87.3 |
| Replaces | Volkswagen 191127401; Wix 33467 |
| UPC | 00791440115033 |
| Origin Country: | CN |
| Weight: | 0.9 lbs (0.41 kg) |
| Package Length: | 3.6" (9.1 cm) |
| Package Width: | 3.6" (9.1 cm) |
| Package Height: | 7.1" (18 cm) |