Baldwin BF46198 Fuel Filter
In-Line Fuel Filter
Call for Pricing
Call For Availability
Brand: Baldwin
Stock #: BF46198
Condition: New
UPC: 00791440114197
Weight: 0.66 lbs (0.3 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Length | 4 5/8 |
| Length (mm) | 117.5 |
| Notes | OBSOLETE. Availability LImited to Dealer Stock. |
| Fits | 1990-93 Dodge Ram 50; 1990-96 Mitsubishi Light-Duty Trucks; 1986-92 Toyota Supra |
| Outside Diameter 1 | 2 13/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 71.4 |
| Furnished Gasket | [2] Metal Washers |
| Replaces | Mitsubishi MB504754; Toyota 23300-49155; Wix 33503 |
| UPC | 00791440114197 |
| Origin Country: | IL |
| Weight: | 0.66 lbs (0.3 kg) |
| Package Length: | 3.3" (8.4 cm) |
| Package Width: | 3.3" (8.4 cm) |
| Package Height: | 5.5" (14 cm) |