Baldwin BF46196 Fuel Filter
In-Line Fuel Filter
$8.49
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: BF46196
Condition: New
UPC: 00791440114982
Weight: 0.16 lbs (0.08 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Length | 3 5/16 |
| Length (mm) | 84.1 |
| Inlet | 1/4/2022 |
| Outlet | 1/4/2022 |
| Fits | 1984-87 Honda Civic CRX |
| Outside Diameter 1 | 1 9/32 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 32.5 |
| Replaces | Honda 16235-PE0-003; Wix 33206 |
| UPC | 00791440114982 |
| Origin Country: | IL |
| Weight: | 0.16 lbs (0.08 kg) |
| Package Length: | 2.6" (6.6 cm) |
| Package Width: | 2.6" (6.6 cm) |
| Package Height: | 4" (10.2 cm) |