Baldwin BF46176 Fuel Filter
FUEL SPIN-ON
$21.03
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF46176
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440111165
Weight: 1.08 lbs (0.49 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5.875 |
| Height (mm) | 149.1 |
| Attached Gasket | [1] Included |
| Fits | AirDog I, AirDog II and AirDog II-4G Fuel Systems |
| Outside Diameter 1 | 3 1/16 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 78 |
| Replaces | AirDog FF100-2, FF803 |
| Thread | 8-Jul |
| Per Inch | 14 |
| UPC | 00791440111165 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.08 lbs (0.49 kg) |
| Package Length: | 3.5" (8.9 cm) |
| Package Width: | 3.5" (8.9 cm) |
| Package Height: | 6.4" (16.3 cm) |