Baldwin BF46150O Fuel Water Separator Filter
Fuel/Water Separator Spin-on with Open End for Bowl
$143.09
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF46150O
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440109896
Weight: 3.05 lbs (1.39 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 9.90625 |
| Height (mm) | 251.5 |
| Fits | Case-International, New Holland Harvesters, Tractors |
| Outside Diameter 1 | 4 27/32 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 122.7 |
| Furnished Gasket | [2] Included |
| Replaces | Case 84423586; Racor S3207P |
| Contains | Bowl Thread 3 3/4 - 10 |
| Thread | 1.25 |
| Per Inch | 12 |
| UPC | 00791440109896 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 3.05 lbs (1.39 kg) |
| Package Length: | 5.7" (14.5 cm) |
| Package Width: | 5.7" (14.5 cm) |
| Package Height: | 10.5" (26.7 cm) |