Baldwin BF46116KIT Fuel Filter
Set of 2 Fuel Filters
$144.73
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF46116KIT
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440108585
Weight: 3 lbs (1.37 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 6.5 |
| Notes | Filters not sold separately. |
| Height (mm) | 165.4 |
| Fits | John Deere Combines, Crawler Dozers, Excavators, Feller Bunchers, Forestry Machines, Generators, Loaders, Motor Graders, Skidders, Sprayers, Tractors, Windrowers |
| Outside Diameter 1 | 4.25 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 108 |
| Furnished Gasket | [1] Included |
| Replaces | John Deere RE556406; Racor PFF51572 |
| Contains | [1] Spin-on; [1] Element |
| Thread | 1 |
| Per Inch | 14 |
| UPC | 00791440108585 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 3 lbs (1.37 kg) |
| Package Length: | 8.4" (21.3 cm) |
| Package Width: | 4.7" (11.9 cm) |
| Package Height: | 6.8" (17.3 cm) |