Baldwin BF46069 Fuel Water Separator Filter
Fuel/Water Separator with drain
$35.35
In Stock
Special Order - Additional charges calculated at Checkout
Ships: in 3-4 Business Days
Pick-Up: in 3-4 Business Days
Brand: Baldwin
Stock #: BF46069
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440105195
Weight: 1.7 lbs (0.78 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 7.96875 |
| Notes | Not to be used for applications using WIF sensor. |
| Height (mm) | 202.2 |
| Attached Gasket | [1] Included |
| Fits | Case-International, New Holland Tractors |
| Outside Diameter 1 | 3.71875 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 94.5 |
| Furnished Gasket | [1] Included |
| Replaces | New Holland 84526251; Fleetguard FS19927 |
| Thread | M16 x 1.5-6h |
| UPC | 00791440105195 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.7 lbs (0.78 kg) |
| Package Length: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Width: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Height: | 8" (20.3 cm) |