Baldwin BF46051 Fuel Filter
In-Line Fuel Filter
$139.44
Call For Availability
Brand: Baldwin
Stock #: BF46051
Condition: New
UPC: 00791440104341
Weight: 1.37 lbs (0.63 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Length | 8 1/16 |
| Length (mm) | 204.8 |
| Inlet | 5/16/2022 |
| Outlet | 3/8/2022 |
| Fits | "Fiat Doblo II, Fiorino, Qubo, Strada Light-Duty Vehicles" |
| Outside Diameter 1 | 3 1/2 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 88.9 |
| Furnished Gasket | [1] Included |
| Replaces | Fiat 77363657 |
| Contains | [2] Plastic Caps;Plastic Drain |
| UPC | 00791440104341 |
| Origin Country: | TR |
| Weight: | 1.37 lbs (0.63 kg) |
| Package Length: | 3.6" (9.1 cm) |
| Package Width: | 3.6" (9.1 cm) |
| Package Height: | 8.6" (21.8 cm) |