Baldwin BF46040D Fuel Water Separator Filter
Sec.Fuel/Water Separator w/ Drain
$37.53
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF46040D
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440102460
Weight: 0.57 lbs (0.26 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5.40625 |
| Height (mm) | 137.3 |
| Fits | Ingersoll-Rand Air Source Plus 185 Compressor with IRX3T Engine |
| Grommets | [1] Attached |
| Inside Diameter 1 | 21/32 |
| Inside Diameter 1 (mm) | 16.8 |
| Outside Diameter 1 | 3.125 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 79.4 |
| Remark 2 | One End |
| Replaces | Ingersoll-Rand 22532378; Stanadyne 40232 |
| UPC | 00791440102460 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 0.57 lbs (0.26 kg) |
| Package Length: | 3.3" (8.4 cm) |
| Package Width: | 3.3" (8.4 cm) |
| Package Height: | 5.3" (13.5 cm) |