Baldwin BF46039D Fuel Water Separator Filter
Primary Fuel/Water Separator w/Drain
$58.13
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF46039D
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440100992
Weight: 0.73 lbs (0.33 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 7.75 |
| Height (mm) | 196.9 |
| Fits | Caterpillar Loaders |
| Grommets | [1] Attached |
| Inside Diameter 1 | 4-Mar |
| Inside Diameter 1 (mm) | 19 |
| Outside Diameter 1 | 3.46875 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 88.1 |
| Remark 2 | One End |
| Replaces | Caterpillar 3619554 |
| UPC | 00791440100992 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 0.73 lbs (0.33 kg) |
| Package Length: | 3.4" (8.6 cm) |
| Package Width: | 3.4" (8.6 cm) |
| Package Height: | 7.9" (20.1 cm) |