Baldwin BF46029O Fuel Water Separator Filter
Fuel/Water Sep. Spin-on w/Open End for Bowl
$53.49
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF46029O
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440097766
Weight: 1.08 lbs (0.5 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 4 1/32 |
| Height (mm) | 102.4 |
| O-Ring | [1] Included |
| Fits | Racor Marine Applications |
| Outside Diameter 1 | 3.78125 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 96 |
| Furnished Gasket | [1] Included |
| Replaces | Racor S3228UL |
| Contains | Bowl Thread: 3 1/4-10;Integral Post Seal |
| Thread | 1 |
| Per Inch | 14 |
| UPC | 00791440097766 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.08 lbs (0.5 kg) |
| Package Length: | 4" (10.2 cm) |
| Package Width: | 4" (10.2 cm) |
| Package Height: | 4.6" (11.7 cm) |