Baldwin BF46025O Fuel Water Separator Filter
Fuel/Water Sep. Spin-on w/Open End for Bowl
$71.58
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF46025O
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440097728
Weight: 1.3 lbs (0.6 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5.53125 |
| Height (mm) | 140.5 |
| O-Ring | [1] Included |
| Fits | Racor R245R Fuel Assembly |
| Outside Diameter 1 | 3.75 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 95.3 |
| Furnished Gasket | [1] Included |
| Replaces | Racor R25T |
| Contains | Bowl Thread: 3 1/8-10UN-1B |
| Thread | 1 |
| Per Inch | 14 |
| UPC | 00791440097728 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.3 lbs (0.6 kg) |
| Package Length: | 4" (10.2 cm) |
| Package Width: | 4" (10.2 cm) |
| Package Height: | 6.2" (15.7 cm) |