Baldwin BF330 Fuel Filter
FUEL SPIN-ON
$19.15
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF330
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440003897
Weight: 0.87 lbs (0.4 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5.875 |
| Height (mm) | 149.2 |
| Fits | Cummins, Komatsu Engines, Equipment |
| Outside Diameter 1 | 3 1/32 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 77 |
| Replaces | Komatsu 6136-71-6120 |
| Integral Gasket | {G449-B} |
| Thread | 4-Mar |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440003897 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 0.87 lbs (0.4 kg) |
| Package Length: | 3" (7.6 cm) |
| Package Width: | 3.2" (8.1 cm) |
| Package Height: | 5.5" (14 cm) |