Baldwin BF1389O Fuel Water Separator Filter
Fuel/Water Separator Spin-on with Open End for Bowl
$56.19
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF1389O
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440081567
Weight: 1.59 lbs (0.72 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 3.53125 |
| Height (mm) | 89.7 |
| Attached Gasket | [1] Included |
| Fits | Volvo Engines, Trucks |
| Outside Diameter 1 | 4.25 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 108 |
| Furnished Gasket | [1] Included |
| Replaces | Volvo 20381204; Racor R45T |
| Contains | Bowl Thread: 3 3/4-10 2B Buttress;Integral Post Seal |
| Thread | 1 |
| Per Inch | 14 |
| UPC | 00791440081567 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.59 lbs (0.72 kg) |
| Package Length: | 4.3" (10.9 cm) |
| Package Width: | 4.3" (10.9 cm) |
| Package Height: | 3.4" (8.6 cm) |