Baldwin BF1281O Fuel Water Separator Filter
FWS Spin-on with Open End for Bowl
$58.00
In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF1281O
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440093492
Weight: 2.45 lbs (1.12 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 8.59375 |
| Height (mm) | 218.3 |
| Attached Gasket | [1] Included |
| Fits | Primary Fuel for Racor 4120 Series Fuel/Water Separators |
| Outside Diameter 1 | 4.40625 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 111.9 |
| Furnished Gasket | [1] Included |
| Replaces | Racor R120P |
| Contains | Bowl Thread: 3 3/4-10;Integral Post Seal |
| Related to | {BF1281} (Drain Version) |
| Thread | 1 |
| Per Inch | 14 |
| UPC | 00791440093492 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 2.45 lbs (1.12 kg) |
| Package Length: | 4.4" (11.2 cm) |
| Package Width: | 4.4" (11.2 cm) |
| Package Height: | 8.8" (22.4 cm) |