Baldwin BF1217 Fuel Water Separator Filter
Fuel/Water Separator Spin-on with Drain
$41.73
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BF1217
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440051089
Weight: 1.35 lbs (0.62 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 7.34375 |
| Height (mm) | 186.5 |
| Fits | Iveco EuroCargo, EuroStar, EuroTech Series Trucks |
| Outside Diameter 1 | 3.6875 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 93.7 |
| Replaces | Iveco 1907539 |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | M14 x 1.5 |
| UPC | 00791440051089 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.35 lbs (0.62 kg) |
| Package Length: | 3.6" (9.1 cm) |
| Package Width: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Height: | 7.1" (18 cm) |