Baldwin BD7504 Engine Oil Filter
High Vel. Dual-Flow Lube Spin-on
$83.81
In Stock
Special Order - Additional charges calculated at Checkout
Ships: in 3-4 Business Days
Pick-Up: in 3-4 Business Days
Brand: Baldwin
Stock #: BD7504
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440092273
Weight: 3.46 lbs (1.57 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 11.40625 |
| Height (mm) | 289.7 |
| Outside Diameter 1 | 4.65625 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 118.3 |
| Replaces | Cummins 4906635; Fleetguard LF9039 |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | 2.25 |
| Per Inch | 12 |
| UPC | 00791440092273 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 3.46 lbs (1.57 kg) |
| Package Length: | 4.6" (11.7 cm) |
| Package Width: | 4.6" (11.7 cm) |
| Package Height: | 11.3" (28.7 cm) |