Baldwin BD7317 Engine Oil Filter
Dual-Flow Lube Spin-on
$28.60
In Stock
Special Order - Additional charges calculated at Checkout
Ships: in 5-6 Business Days
Pick-Up: in 5-6 Business Days
Brand: Baldwin
Stock #: BD7317
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440076969
Weight: 1.56 lbs (0.71 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 7.125 |
| Height (mm) | 181 |
| Fits | Carrier Refrigeration Units |
| Outside Diameter 1 | 3.6875 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 93.7 |
| Replaces | Carrier 30-00463-00 |
| Contains | Venturi-Type Cone |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | 1 |
| Per Inch | 16 |
| UPC | 00791440076969 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.56 lbs (0.71 kg) |
| Package Length: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Width: | 3.7" (9.4 cm) |
| Package Height: | 7.1" (18 cm) |