Baldwin BD7141 Engine Oil Filter
Dual-Flow Lube Spin-on
$63.18
Out of Stock
Brand: Baldwin
Stock #: BD7141
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440055094
Weight: 2.73 lbs (1.24 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 8 3/32 |
| Height (mm) | 205.6 |
| Outside Diameter 1 | 4.65625 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 118.3 |
| Replaces | Isuzu 8-94396-375-4 |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | 1.5 |
| Per Inch | 12 |
| UPC | 00791440055094 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 2.73 lbs (1.24 kg) |
| Package Length: | 4.5" (11.4 cm) |
| Package Width: | 4.7" (11.9 cm) |
| Package Height: | 8" (20.3 cm) |