Baldwin BD40139 Engine Oil Filter
Dual Flow Lube Spin-on
$76.25
10+ In Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: BD40139
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440115965
Weight: 5.06 lbs (2.3 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 11.78125 |
| Height (mm) | 299.5 |
| Attached Gasket | [1] Included |
| Fits | Komatsu Dozers, Dump Trucks, Excavators, Tractors, Wheel Loaders |
| Outside Diameter 1 | 4.71875 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 119.6 |
| Replaces | Komatsu 6002111341 |
| Thread | M95 x 2.5-6H |
| UPC | 00791440115965 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 5.06 lbs (2.3 kg) |
| Package Length: | 4.7" (11.9 cm) |
| Package Width: | 4.7" (11.9 cm) |
| Package Height: | 11.5" (29.2 cm) |