Baldwin B7585 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$33.54
Limited Stock
Ships: Same or Next Business Day
Pick-Up: Same Business Day (Order before 11:30am)
Brand: Baldwin
Stock #: B7585
Condition: New
Made in USA
UPC: 00791440043275
Weight: 1.73 lbs (0.79 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 5.84375 |
| Height (mm) | 148.4 |
| O-Ring | [2] Included |
| Fits | Isuzu Engines |
| Outside Diameter 1 | 4.25 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 108 |
| Replaces | Isuzu 8-97024-607-0, 8-97024-607-1 |
| Contains | Anti-Drainback Valve;14 PSID By-Pass Valve |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | M20 x 1.5 |
| UPC | 00791440043275 |
| Origin Country: | US |
| Weight: | 1.73 lbs (0.79 kg) |
| Package Length: | 4.6" (11.6 cm) |
| Package Width: | 4.6" (11.6 cm) |
| Package Height: | 5.9" (15.1 cm) |