Baldwin B7453 Engine Oil Filter
LUBE SPIN-ON
$15.05
In Stock
Special Order - Additional charges calculated at Checkout
Ships: in 3-4 Business Days
Pick-Up: in 3-4 Business Days
Brand: Baldwin
Stock #: B7453
Condition: New
UPC: 00791440083486
Weight: 1.05 lbs (0.48 kg)
Accepted Payments: Visa, MasterCard, PayPal
| Height | 3.375 |
| Height (mm) | 85.7 |
| Fits | Kama, Taishan TS254C, TS354C Tractors |
| Outside Diameter 1 | 3.6875 |
| Outside Diameter 1 (mm) | 93.7 |
| Replaces | Parker China Division JX0707, WB173-S |
| Contains | 20 PSID By-Pass Valve;Integral Post Seal |
| Integral Gasket | [1] Included |
| Thread | M20 x 1.5 |
| UPC | 00791440083486 |
| Origin Country: | CN |
| Weight: | 1.05 lbs (0.48 kg) |
| Package Length: | 3.8" (9.7 cm) |
| Package Width: | 3.8" (9.7 cm) |
| Package Height: | 3.4" (8.6 cm) |